EHK Hidro Elektrik

EHK ElektrikÜlkemizdeki elektrik santrallerinin tamamına yakınında yerli üretim olmayan elektro-mekanik ekipmanlar (türbin+jeneratör ve bağlantılı yan ekipmanlar) kullanılmaktadır. Bu ekipmanlardan herhangi birinde meydana gelen ciddi bir arıza, gerekli teknik personellerce müdahale gerçekleşene kadar işletmeyi günlerce üretimden alıkoymakta ve üretim kayıplarına yol açmaktadır. Arızalanan bir tesiste arızanın giderilmesi için bekleme süresinin çok uzun olması yaşanan problemlerin en yaygın olanıdır.

Ayrıca, ekipmanların yurtdışı orijinli olmasından dolayı, ekipmana yerli teknik hizmet sağlayıcılarında belirgin bilgi eksikliği bulunmaktadır. Bu durum ise elektrik üreticisi firmanın arıza durumunda ekipmanın garanti süresi dolmuş olsa dahi üretici firmadan  teknik destek talep etmesine yol açmaktadır. Buna bağlı olarak arızaya müdahale gecikmeli olarak gerçekleşmektedir.  

En kısa sürede en kaliteli hizmet!

Tam da bu noktada EHK Hidro Elektrik Makine Servis Bakım Onarım İnş. San. Tic. Ltd. Şti, elektrik üretim tesislerinin ihtiyaç duyduğu arıza bakım ve onarım hizmetini olabilecek en kısa sürede ve en iyi kalite ile sunmaktadır.

EHK, elektrik santralindeki sıkıntının ilk analizi veya çoğu durumda telefon talimatları ile kolaylıkla çözülebilmesini sağlamaktadır. EHK, arıza analizine göre 72 saat içinde bir servis mühendisini tesise yönlendirir ve tamir işlemine başlamasını sağlar.

EHK ayrıca, sadece arıza sonrasına değil öncesine yönelik olarak da bakım hizmeti vererek müşterinin üretim kaybı yaşamasına engel olmayı hedeflemektedir. Bunun için işletme yönetimi ile koordine olarak işletmenin planlı duruşa geçtiği dönemlerde çalışmayı esas almaktadır.

Ayrıca EHK, 2011 yılından günümüze kadar İspanyol jeneratör üreticisi  INDAR ELECTRIC S.L.'nin Türkiye Hidro Elektrik Santrali pazarında bulunan birçok senkron jeneratörünün devreye alınması işini yürütmektedir.